Toothbrush heaven.
Beautiful. Holds plenty of toothbrushes. Read more
Departments

Avanti Linens
In Stock
In Stock
| Brand | Avanti Linens |
|---|---|
| Size | 1'8" x 2'6" (Rectangular) |
| Material | Cotton |
| Weave Type | Tufted |
| Pile Height | Medium Pile |
| brand | Avanti Linens |
|---|---|
| size | 1'8" x 2'6" (Rectangular) |
| material | Cotton |
| weave_type | Tufted |
| pile_height | Medium Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Blue |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Waves |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Durable |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 30"L x 20"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | 20" x 30" |
| number_of_pieces | 1 |
| model_name | Rug |
| upc | 021864422692 |
| item_weight | 1.83 pounds |
| manufacturer | Avanti Linens |
| item_model_number | 14164J BLU |
| best_sellers_rank | #76,792 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #2,454 in Bath Rugs |
| fabric_type | Cotton |
| batteries_required | No |
| included_components | Bath Rug |












Customers say
Customers find the soap dispenser appealing, with one mentioning it looks beautiful in their space, and they appreciate its great quality and sturdy construction.
Beautiful. Holds plenty of toothbrushes. Read more
Love the colors and weight. Well made a bit heavy but I wanted that. Read more

Pretty in the space I have it in. Much smaller than I expected, but in guest bathroom, it works. Read more
Good quality Read more
It's exactly as shown however it is very pricey. Aside from the price I'm satisfied. Read more
Nice toothbrush holder. I put it in the dishwasher every other week. Looks great and like the open holder system. Read more
Very nicely made and beautiful colors on outside. Holds our 4 toothbrushes, 2 on either side perfectly. Easy to clean. Nice weight so won’t fall off cabinet like my plastic holder kept doing. Happy purchased. Read more
Love it. It is actually larger than expected, heavy, and well-made. The pricing is a bit high though. Would buy again. Read more