
Generic
Bath Mat Bath Rug Crystalline Velvet Appearance Quickly Dry Antiskid Unique Peacock Shaped Visual Effect Versatile Use for
$4.99
About this item
- Crystalline Velvet Material:Made from crystalline velvet, ensuring a luxurious feel and -drying properties.
- Dry fast:Designed to dry quickly and provide a non- , keeping your floors safe and clean.
- Unique Shaped:Features an irregular shape that adds a touch of and visual interest to your decor.
- Visual Effect:The mat creates a striking visual effect, enhancing the appeal of any space.
- Versatile Use:Ideal for entryways, bathrooms, kitchens, or any area where you need a functional and stylish mat.
$4.99
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byKPEidaei
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Generic |
|---|---|
| Size | 1'4" x 1'4" (Square) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Flat Woven |
| Pile Height | Low Pile |
Technical specifications
| brand | Generic |
|---|---|
| size | 1'4" x 1'4" (Square) |
| material | Polyester |
| weave_type | Flat Woven |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Polyester |
| color | Multicolora |
| shape | Square |
| product_dimensions | 15.75"L x 15.75"W |
| model_name | Bath Mat, 082514 |
| manufacturer | Bath Mat, 082514 |
| item_model_number | Bath Mat, 082514 |
| best_sellers_rank | #2,392,169 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #7,353 in Bath Rugs |
| date_first_available | August 25, 2025 |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed