★★★★☆
Nice product
Brad Gerrells—August 24, 2025
Super absorbent Product was just as described. Not a bad product for the cost. I have washed the rugs several times in the washing machine, and they are holding up well. Read more
Departments

MOAMUN
In Stock
In Stock
| Brand | MOAMUN |
|---|---|
| Size | 1'4" x 2' (Rectangular) |
| Material | Diatomite |
| Weave Type | Flat Woven |
| Item Weight | 0.91 Pounds |
| brand | MOAMUN |
|---|---|
| size | 1'4" x 2' (Rectangular) |
| material | Diatomite |
| weave_type | Flat Woven |
| item_weight | 14.6 ounces |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Silicone |
| color | Pink |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| theme | Pink |
| is_stain_resistant | No |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Non Slip |
| room_type | Bathroom, Bedroom, Kitchen, Laundry Room, Living Room |
| product_dimensions | 24"L x 16"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Art Deco |
| material_feature | Absorbent and Quick-Drying |
| model_name | Bathroom Mat |
| number_of_packs | 1 |
| manufacturer | MOAMUN |
| item_model_number | RJYSDD |
| best_sellers_rank | #2,754,303 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #8,555 in Bath Rugs |
| date_first_available | December 31, 2024 |





Product video 1
Super absorbent Product was just as described. Not a bad product for the cost. I have washed the rugs several times in the washing machine, and they are holding up well. Read more
Gets dirty, hard to clean & looks awful after awhile. Read more