★★★☆☆
Not what I expected
gloria—May 29, 2025
Soft but thin Read more
Departments

Lovskoo
In Stock
In Stock
| Brand | Lovskoo |
|---|---|
| Size | 38x42cm/15x17in |
| Material | Rubber |
| Weave Type | Plain |
| Item Weight | 0.6 Pounds |
| brand | Lovskoo |
|---|---|
| size | 38x42cm/15x17in |
| material | Rubber |
| weave_type | Plain |
| item_weight | 9.6 ounces |
| pile_height | High Pile |
| construction_type | Handmade |
| back_material_type | Rubber |
| color | Black |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| theme | Modern |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Solid |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Non Slip, Washable |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 20"L x 16"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Modern |
| number_of_pieces | 3 |
| material_feature | Soft, Comfortable, Water Absorbent |
| model_name | Lovskoo |
| number_of_packs | 1 |
| recommended_uses_for_product | bathroom use, toilet use |
| manufacturer | Lovskoo |
| item_model_number | Lovskoo |
| best_sellers_rank | #2,370,207 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #7,288 in Bath Rugs |
| date_first_available | January 29, 2024 |












Product video 1
Soft but thin Read more
This may set shows big but it thin and flimsy. If my kid hadn’t used it already I would return it . Awful . Do not buy waste of money item. Read more