Sound is clear
Nice and very affordable speaker can get very loud for a compact speaker .. Read more
Departments

BYANDBY
In Stock
In Stock
| Brand | BYANDBY |
|---|---|
| Speaker Maximum Output Power | 3.7 Watts |
| Frequency Response | 20 Hz |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Audio Output Mode | Stereo |
| mounting_type | Tabletop Mount |
|---|---|
| material | Plastic |
| model_name | BY-03C |
| speaker_type | Outdoor |
| color | Blue |
| included_components | Bluetooth Speaker |
| product_dimensions | 3"D x 3"W x 7.67"H |
| item_weight | 12 ounces |
| number_of_batteries | 1 A batteries required. (included) |
| manufacturer | BYANDBY |
| item_model_number | BY-03C |
| batteries | 1 A batteries required. (included) |
| best_sellers_rank | #130,716 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #2,682 in Portable Bluetooth Speakers |
| date_first_available | May 12, 2025 |
Product video 1
Customers say
Customers find the speaker's sound quality satisfactory and consider it good value for money.
Nice and very affordable speaker can get very loud for a compact speaker .. Read more
Good value for your money. If you just need a small speaker. Read more
These little guys are great together.get 2.pair and u got a nice little set up with ur phone.u won't be disappointed I promise.there not 8 million watts but they sound better than I thought they would Read more
For the price I paid for it, it was worth it. $7.49. The max output watt is listed at 3.7w, so I don't expect a big sound from this speaker, but it much better than most speakers on your average budget chromebook/ laptop. Battery life seems be around 6.5 hrs of playtime. Just like most products at this price range, it just comes with USB-C charging cable Read more
You can get it bumping pretty good but it says low battery at like 60 or 50 percent and it will not stop until you plug it in. Read more
Love it! Read more
Sounds decent Read more
It is really the price for the quality of speaker that gets the five star rating. Is the speaker five star at $25? Probably not, probably more like a four. But at $11, this thing kicks. I used it by the pool and I used it at work. I've never had a problem. It is loud enough that you're satisfied before there is any noticeable distortion. The battery lasts for hours. I have some speakers with farther range, but I couldn't hear it by the time it disconnected anyway, so it is a moot point. It worked right away with my phone, and I never had any issues with it disconnecting or forgetting the speaker. Read more