★☆☆☆☆
llego sin bluetooth y sin wifi
Decía hdd 500 GB 7200 RPM y llegó un hdd de 320 GB a 5400 rpm—April 17, 2024✓ Verified purchase
llego sin bluetooth y sin wifi Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude E5450 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 8.1 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 |
| processor | 2.9 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB DDR3 |
| memory_speed | 1600 MHz |
| hard_drive | 500 GB HDD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics 520 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11bgn, Bluetooth |
| average_battery_life_in_hours | 4 Hours |
| best_sellers_rank | #132,658 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #23,665 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | November 21, 2015 |
llego sin bluetooth y sin wifi Read more
El producto llegó ,funciona bien pero me llegó sin 3 tornillos de la tapa parte baja Read more

The Dell Latitude I ordered came on time, was packaged carefully, and works perfectly! I would recommend Super Agena highly. Read more
Laptop run very slow. Apps not responding or going really slow. Read more
Excellent laptop, 3 star because battery died in one month Read more
This laptop don't have webcam Read more
Very good laptop I am very impressed and have worked and had multiple laptops. Read more
Brand new like conditions Read more