Expectativas ok
Funciona como esperado Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 |
| CPU Model | Intel Xeon |
| CPU Speed | 2.2 GHz |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics Coprocessor | Quadro P5000 or higher |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Specific Uses For Product | Everyday Use |
| Personal computer design type | Computer Tower |
| Screen Size | 27 Inches |
| standing_screen_display_size | 27 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 3840 x 2160 |
| processor | 2.2 GHz intel_xeon |
| ram | 128 GB DDR4 |
| hard_drive | 1000 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Quadro P5000 or higher |
| chipset_brand | NVIDIA |
| card_description | Dedicated |
| graphics_card_ram_size | 4 GB |
| wireless_type | Bluetooth |
| best_sellers_rank | #22,976 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #757 in Tower Computers #2,572 in Renewed Computers & Accessories |
| date_first_available | February 17, 2022 |
Product video 1
Funciona como esperado Read more
Very pleased with my purchase, Roger took good care of me. In a world where no one cares how your package arrives, they went above and beyond .. hey this is no small computer, the 7920 is huge. Your investment in product packing clearly payed off: Delivery baffoon rolled it through my door as if it were a used tire. 7920 running like a champ, it's now my daily driver. Absolutely would purchase again, in fact, looking forward future upgrades seeing that the sky is the limit on upgrade-ability of the 7920. You'll be seeing me again. Read more
Very please with the Dell 7820 Tower Workstation. Great value. Has the older Zeon CPU's, but the mother will take the newer Zeon CPU's once the price comes down on those. Clean unit and quick delivery. Nice sturdy shipping box. I would have preferred to have the RW DVD player rather than the memory reader. I know others might have preferred the memory reader. Maybe to have a choice would be nice. Read more