
Amazon Renewed
Dell Precision T7920 Silver 4114 10C 2 2Ghz 192GB 500GB SSD M2000 Win 11 Renewed
$3001.00
$3001.00
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byTekBoost Certified
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Intel Xeon |
| CPU Speed | 2.2 GHz |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Memory Storage Capacity | 500 GB |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Included Components | Keyboard, Mouse |
| Special Feature | Dvd |
| CPU Manufacturer | Intel |
Technical specifications
| processor | 2.2 GHz intel_xeon |
|---|---|
| ram | 192 GB |
| hard_drive | 500 GB SSD |
| chipset_brand | NVIDIA |
| card_description | Dedicated |
| date_first_available | October 12, 2023 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed