
Dell
Dell Premier MS900 Mouse
$699.00$749.00
About this item
- Color: Graphite
- Weight: 0.75 lbs
- Great Gift Idea.
- Satisfaction Ensured.
$699.00
Was $749.00Save $50.00
Currently unavailable
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Core i5 |
| CPU Speed | 2.6 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Memory Storage Capacity | 1000 GB |
| Personal computer design type | Computer Tower |
| Ram Memory Installed Size | 64 GB |
| Model Name | MS900-GR-DAO |
Technical specifications
| screen_resolution | 4096 x 2304 |
|---|---|
| max_screen_resolution | 3840x2160 |
| processor | 2.6 GHz core_i5 |
| ram | 64 GB DDR4 |
| hard_drive | 2000 GB 1TB SSD + 1TB HDD |
| graphics_coprocessor | Intel UHD Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| best_sellers_rank | #9,484 in Computer Mice |
| date_first_available | March 9, 2022 |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
4.4
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed