
Amazon Renewed
Dell TN937 146GB 15K 3 5 SAS HDD
$40.00
About this item
- This Certified Refurbished product is tested and certified to look and work like new. The refurbishing process includes functionality testing, basic cleaning, inspection, and repackaging. The product ships with all relevant accessories, a minimum 90-day warranty, and may arrive in a generic box. Only select sellers who maintain a high performance bar may offer Certified Refurbished products on Amazon.com
- 146GB SAS 15K RPM 3.5IN HS HDD
$40.00
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byRENEW COMPONENTS
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Digital Storage Capacity | 146 GB |
|---|---|
| Hard Disk Interface | SAS-3 |
| Connectivity Technology | SATA |
| Brand | Dell |
| Special Feature | Portable |
| Hard Disk Form Factor | 3.5 Inches |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Compatible Devices | Desktop |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Hard Disk Size | 146 GB |
Technical specifications
| hard_drive | 146 GB Mechanical Hard Disk |
|---|
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed