Good pricing
They’re nice and small and they fit perfect where I needed them Read more

Departments

LINLA
In Stock
In Stock
| Brand | LINLA |
|---|---|
| Size | 32"x20"+ 24"x17"+ U Shape 20"x20" |
| Material | Microfiber, Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Weave Type | Machine Made |
| Item Weight | 2.5 Pounds |
| brand | LINLA |
|---|---|
| size | 32"x20"+ 24"x17"+ U Shape 20"x20" |
| material | Microfiber, Thermoplastic Rubber (TPR) |
| weave_type | Machine Made |
| item_weight | 2.5 pounds |
| pile_height | 1 inch |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Polyvinyl Chloride |
| color | Grey |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | Yes |
| pattern | Solid |
| shape | Rectangular+U shape |
| special_feature | Non Slip, Washable |
| room_type | Bathroom, Bedroom, Entryway, Kitchen, Laundry Room |
| product_dimensions | 32"L x 17"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| number_of_pieces | 3 |
| material_feature | Soft, Absorbent, Durable, Quick-Drying |
| manufacturer | LINLA |
| best_sellers_rank | #218,843 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #927 in Bath Rugs |
| date_first_available | July 29, 2024 |












Product video 1
Customers say
Customers find the bathroom rug to be of good quality, soft, and functional, offering good value for money.
They’re nice and small and they fit perfect where I needed them Read more

I like this rug set. It's plush, thick, comfortable, and absorbs water. It's non-slip for safety. It does well being washed in a washing machine. Most of all it's inexpensive compared to the ones you find in stores. I bought two sets and will be buying more. Read more
Folds are hard to come out of rugs Read more
Perfect for my small bathroom Read more
Great quality Read more
Lovely Read more
I wish it was a little more cushy and soft. For the price, I guess it’s okay. I should’ve spent more money and gotten a better quality bath rug. Read more
Very small in size and slippery. Don’t buy Read more