
Insun
Long Bathroom Rug Non Slip Washable Thin Bath Runner Absorbent Quick Dry Floor Mats Grey 24 x 94
$103.84
About this item
- No shedding Bath Mats: The thin bath mat surface eliminates the problems of fiber dropping, fuzzy pilling. Thin bathroom rugs fit under door
- Non Slip Rubber Bottom: Bathroom mats feature a non-slip rubber back to prevent the mat from shifting and skidding. Place mat on clean dry smooth floor only
- Water Absorbent: Bath rugs absorb water and dry quickly, keeping your bathroom away from water, and keep clean every day
- Easy Cleaning: A simple wipe or rinse will restore the shower rug to its brand-new appearance
- Multi Purpose and Remove the Crease: The bath rug can be widely used in bathroom, kitchen, living room, laundry room, hallway, bedroom, balcony, etc
$103.84
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold by3STH.
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Insun |
|---|---|
| Size | 2' x 7'10" (Runner) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Machine Made |
| Pile Height | Low Pile |
Technical specifications
| brand | Insun |
|---|---|
| size | 2' x 7'10" (Runner) |
| material | Polyester |
| weave_type | Machine Made |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Grey |
| pattern | Striped |
| shape | Runner |
| product_dimensions | 94"L x 24"W |
| number_of_pieces | 1 |
| model_name | DQQ-QICA-MKS02-1-60x240cm |
| manufacturer | Insun |
| item_model_number | DQQ-QICA-MKS02-1-60x240cm |
| best_sellers_rank | #774,294 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #2,512 in Bath Rugs |
| date_first_available | July 23, 2025 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed