★☆☆☆☆
Not So Smart
Robert Thomson—January 4, 2026
It claims to be a smart TV, but it only has an IQ of 70. It does not support YouTubeTV. I had to get an Amazon Fire Stick in order to install YouTubeTV. Read more
Departments

luckyfive
In Stock
In Stock
| Screen Size | 24 Inches |
|---|---|
| Brand | luckyfive |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 1080p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Eye Comfort Mode |
| Included Components | Blu-ray |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Product Dimensions | 0.46"D x 21.9"W x 15.6"H |
| Supported Internet Services | YouTube |
| brand_name | luckyfive |
|---|---|
| item_weight | 4.3 Kilograms |
| product_dimensions | 0.46 x 21.9 x 15.6 inches |
| item_model_number | T-24g |
| color_name | Black |
| special_features | Eye Comfort Mode |
| speaker_type | Built-In |
| standing_screen_display_size | 24 Inches |
| best_sellers_rank | #101,059 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #323 in LED & LCD TVs |
| date_first_available | November 7, 2025 |







Product video 1
It claims to be a smart TV, but it only has an IQ of 70. It does not support YouTubeTV. I had to get an Amazon Fire Stick in order to install YouTubeTV. Read more