Don't buy it.
It does not look realistic and that defeats the purpose of having it. It was a waste of money. It is also too small to function as a floor mat. Read more
Departments

Generic
In Stock
In Stock
| Brand | Generic |
|---|---|
| Size | 1'4" x 1'11" (Oblong) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | 1 |
| Pile Height | Low Pile |
| brand | Generic |
|---|---|
| size | 1'4" x 1'11" (Oblong) |
| material | Polyester |
| weave_type | 1 |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Handmade |
| back_material_type | Cotton |
| color | Style8 |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | Yes |
| product_care_instructions | Spot Clean Only |
| shape | Oblong |
| product_dimensions | 23.63"L x 15.75"W |
| rug_form_type | Area Rug |
| style | Modern |
| number_of_pieces | 1 |
| material_feature | Soft and non-slip |
| model_name | TWLZLLJST |
| number_of_packs | 1 |
| manufacturer | Generic |
| item_model_number | Generic921379 |
| best_sellers_rank | #123,487 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #1,300 in Area Rugs |
| date_first_available | December 3, 2025 |
Product video 1
It does not look realistic and that defeats the purpose of having it. It was a waste of money. It is also too small to function as a floor mat. Read more
Does not look like the picture. Poor print quality. Read more
Not realistic Read more
The rug does not look like the one in the picture. The picture is a photo effect, if the rug I received looked like the one on the sales page I would have kept it. Read more
I only bought it to mess with pets. Although it’s not as life like as it is demonstrated, it was enough to give me a chuckle with my fur babies. Read more

Got this because watching those TV shows how to scare my pets falling in a hole but looks bad dose not look like a 3D hole! Read more
They don't even look real Read more
This is such a disappointment At first I didnt know what it was then it dawned on me. ridiculous . Read more