★★★★★
Great
Rebecca Alden—January 2, 2026
He loves it so far! Read more
Departments

Samsung
In Stock
In Stock
| Operating System | Android |
|---|---|
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Special Feature | GPS |
| Battery Capacity | 425 Milliamp Hours |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Communication Standard | Bluetooth |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| GPS | Built-in GPS |
| Shape | Round |
| Screen Size | 1.5 Inches |
| product_dimensions | 6 x 4 x 4 inches |
|---|---|
| item_weight | 6.4 ounces |
| item_model_number | L315 |
| batteries | 1 Nonstandard Battery batteries required. (included) |
| best_sellers_rank | #22,467 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #544 in Smartwatches |
| date_first_available | January 1, 2021 |
| manufacturer | SAMSUNG |
| standing_screen_display_size | 1.5 Inches |
| memory_storage_capacity | 32 GB |
| ram_memory_installed_size | 2 GB |
Product video 1
He loves it so far! Read more
Samsung buen watch Read more
Works really good with my galaxy phone. Great price. Read more
I've had the watch a week. Thus far, it has met or exceeded my expectations. Of course, this replaces my Galaxy Watch 4 which is a clear improvement. Read more
I tried it and found that the battery drained so fast. You have to charge it everyday. That's why I returned. Read more