So good my brother kept them!
Well stitched, soft, cozy feeling case. I recommend buying them. The cost is incredible. The pillowcases are sublime. I am buying these again. Read more
Departments

YIYEA
In Stock
In Stock
| Brand | YIYEA |
|---|---|
| Material | Microfiber |
| Size | 36" x 20" (Pack of 4) |
| Product Dimensions | 36"L x 20"W |
| Color | 08# Floral |
| brand | YIYEA |
|---|---|
| material | Microfiber |
| size | 36" x 20" (Pack of 4) |
| product_dimensions | 36"L x 20"W |
| color | 08# Floral |
| closure_type | Envelope |
| special_feature | Fade Resistant, Skin-friendly, Ultra Soft |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| theme | Floral |
| pattern | Floral |
| number_of_items | 4 |
| thread_count | 1800 |
| fabric_type | 100% Microfiber |
| number_of_sets | 1 |
| number_of_pieces | 4 |
| item_weight | 4 ounces |
| manufacturer | YIYEA |
| item_model_number | ZT4PCS-SMYH-031-36K |
| best_sellers_rank | #127,375 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #415 in Bed Pillow Pillowcases |
| date_first_available | May 24, 2024 |
Product video 1
Customers say
Customers find these pillowcases to be of good quality, soft, and appreciate their wonderful color and beauty.
Well stitched, soft, cozy feeling case. I recommend buying them. The cost is incredible. The pillowcases are sublime. I am buying these again. Read more
Love these, pretty, soft and study holding up in the wash. Read more
Very nice quality. Color is beautiful Read more
They are fairly nice- fit well and comfortable to sleep on- a little "thin" don't know how long they'll last after washings. Read more
I have not put them over my pillows yet, but I have opened them and washed them. They are very pretty and very soft, so I can't wait to use them. Read more
Nice quality for the price. Soft and fits different pillows thickness as well. Read more
Ended up returning these because they were just not true to color. Read more
It's a pillow case. Beautiful color Read more