It’s worth it
Look exactly like the picture. So cutee. Not too thick but also not too thin. Good enough. I put it in my room instead of bathroom. Read more
Departments

PASUXI
In Stock
In Stock
| Brand | PASUXI |
|---|---|
| Size | 1'9" x 2'5" (Rectangular) |
| Material | Microfiber, Polyester |
| Weave Type | Hand Made |
| Item Weight | 16 ounces |
| brand | PASUXI |
|---|---|
| size | 1'9" x 2'5" (Rectangular) |
| material | Microfiber, Polyester |
| weave_type | Hand Made |
| item_weight | 1 pounds |
| pile_height | 0.5 Inch |
| construction_type | Handmade |
| back_material_type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| color | Black and White |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | Yes |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Textured |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Non Slip |
| room_type | Bathroom, Bedroom, Living Room |
| product_dimensions | 29"L x 21"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Casual |
| number_of_pieces | 1 |
| warranty_type | Limited Warranty |
| material_feature | Absorbent, Quick-Drying, Machine-Washable, Polyester |
| model_name | You Look Good Rug |
| number_of_packs | 1 |
| manufacturer | PASUXI |
| item_model_number | 21inx29in |
| best_sellers_rank | #106,930 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #519 in Bath Rugs |
| date_first_available | September 12, 2024 |



Product video 1
Customers say
Customers find the bath mat to be of good quality and appreciate its perfect size. Customers consider it worth the price.
Look exactly like the picture. So cutee. Not too thick but also not too thin. Good enough. I put it in my room instead of bathroom. Read more
Well made just too long for my apartment bathroom! I wasn’t able to open and close my door Read more
The media could not be loaded. This looks exactly like the picture very nice and plush, and it’s perfect for an inspirational bathroom Read more
I love the color of this rug! The 3D effect makes it look thick and really stand out. I haven’t washed it yet since I just got it, but I’ll update once I do. For now, I’m really happy with it — it adds the perfect extra touch to my room and mirror. I also love taking pictures with it! Review Scale: • 5 Stars = Exceptional, definitely recommended. • 4 Stars = Reliable, worth considering. • 3 Stars = Basic, but works. • 2 Stars = Not ideal, think twice. • 1 Star = Avoid, find something better. My reviews are based solely on my experience with the product. I don’t communicate with sellers, and they play no role in my evaluation. Read more

Good product, the white part does get dirty quickly though. Read more
This is a soft, thick, nice sized rug for my boys' bathroom. It's easy to clean. I popped it in the washer and let it air dry. Read more
As described and shown in pic, good quality little rug for foot of bed Read more
Good quality for the price. I received exactly what is in the photo. Read more