Love it ! 😍
So cute and soft !! Was expecting it to be smaller honestly a good size in my opinion. Read more


Departments

TWWDE AUG
In Stock
In Stock
| Brand | TWWDE AUG |
|---|---|
| Size | 1'9" x 2'4" (U-Shape) |
| Material | Microfiber |
| Weave Type | Tufted |
| Pile Height | High Pile |
| brand | TWWDE AUG |
|---|---|
| size | 1'9" x 2'4" (U-Shape) |
| material | Microfiber |
| weave_type | Tufted |
| pile_height | High Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| color | Black 21*25in |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| theme | Fun |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Hand Wash or Machine Wash with Cold or Mild Detergent, No Chlorine Bleach |
| pattern | Letter Print |
| shape | U-Shape |
| special_feature | Non Slip |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 27.5"L x 21"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | funny |
| number_of_pieces | 1 |
| item_thickness | 0.27 Inches |
| material_feature | Soft, Absorbent, and Quick-Drying |
| model_name | funny bath RUG |
| recommended_uses_for_product | Bathroom, bedroom, children's room |
| item_weight | 1.26 pounds |
| manufacturer | TWWDE AUG |
| item_model_number | funny bath mat |
| best_sellers_rank | #46,022 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #255 in Bath Rugs |
| date_first_available | May 23, 2024 |







Product video 1
Customers say
Customers find the bathroom rug soft, high quality, and appreciate its color, with one noting the dark black coloring.
So cute and soft !! Was expecting it to be smaller honestly a good size in my opinion. Read more


I love the color. I change my bathroom color frequently. The rug is of good material. Good quality not flimsy. It washes well. My cat had an accident on it but it washed as if nothing happened. It stay where you lay it no movement. Great for the price. Read more

This bath rug is so freaking cute!!!! I absolutely love it! Read more
Cute, soft, good size Read more
Bought this for my daughter when she was a freshman she is still super happy with it. ..she’s now a rising junior. She just throws it in the washing machine. It hasn’t disintegrated doesn’t smell horrible good quality material and does exactly what it’s supposed to do. Read more
Great for bathroom decor for modern look. Read more
soft & feels like quality material Read more


Love it. Read more