Great
These exceeded my expectations! They are huge and made well. I ordered more! Read more
Departments

ZPECC
In Stock
In Stock
| Brand | ZPECC |
|---|---|
| Material | Microfiber |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 40"L x 30"W x 0.05"H |
| Special Feature | Adjustable, Foldable, Hangable, Lightweight |
| Recommended Uses For Product | Clothing, Bedding, Travel |
| Closure Type | Drawstring |
| Shape | Square |
| Number of Items | 24 |
| Size | 40" x 30"-24 pack |
| brand | ZPECC |
|---|---|
| material | Microfiber |
| color | Black |
| product_dimensions | 40"L x 30"W x 0.05"H |
| special_feature | Adjustable, Foldable, Hangable, Lightweight |
| recommended_uses_for_product | Clothing, Bedding, Travel |
| closure_type | Drawstring |
| shape | Square |
| number_of_items | 24 |
| size | 40" x 30"-24 pack |
| item_weight | 8.09 pounds |
| manufacturer | ZPECC |
| item_model_number | LB-24-LB5 |
| pattern | Solid |
| item_package_quantity | 1 |
| special_features | Adjustable, Foldable, Hangable, Lightweight |
| included_components | Laundry Bag |
| batteries_required | No |
| best_sellers_rank | #129,715 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #216 in Laundry Bags |
| date_first_available | February 26, 2024 |






Product video 1
Customers say
Customers find the laundry bags hold a lot in terms of quantity and weight.
These exceeded my expectations! They are huge and made well. I ordered more! Read more
They were bigger than expected fit a lot of clothes in them. Read more
Description did not mention they were satin. The stitching is horrible and weak. Bags easily rip Read more
Holds a lot in terms of quantity and weight and surprisingly for the look , seems thin , wash well. It's very strong, durable, goes in washer and dryer with no issues. Highly recommended Read more
Great. I use it to take laundry bags and bring them to the laundromat. I find these bags very thick and heavy duty. Good quality overall Read more
Good product but wont purchase again. I feel like the draw string breaks easy. Read more
These were cheap and it shows as 2 or 3 of them had seams that were split or come undone so there are holes at the seams. Read more
Large and sturdy Read more