
Zyyini
Zyyini External Hard Drives Portable 6GB USB3 0 Mobile Hard Disk Box SSD USB3 0 Interface for Laptop
$13.35$56.99
About this item
- FAST DATA : USB3.0 SSD enclosure data speed up to 6GB/sec, the speed very fast, improve work efficiency.
- GOOD HEAT DISSIPATION:The mobile hard disk box made of aluminum alloy, which has good heat dissipation and high work efficiency.
- USB3.0 INTERFACE: Aluminum alloy mobile hard disk box uses the latest high speed USB3.0 interface and backward compatible.
- EASY TO USE:HDD enclosure easy to use, no driver required, plug and play, and can well expand the hard disk space of desktops and laptops.
- COMPATIBLE OPERATING SYSTEM:USB3.0 Hard Disk Box support for for Vista,for 7,for 8,for 10,for OS X 8.6, for Linux,or New Operating System
$13.35
Was $56.99Save $43.64
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byBindpon
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Digital Storage Capacity | 6 GB |
|---|---|
| Hard Disk Interface | USB 3.0 |
| Connectivity Technology | USB |
| Brand | Zyyini |
| Special Feature | Portable |
| Hard Disk Form Factor | 1.2 Inches |
| Hard Disk Description | Desktop, Portable |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop |
| Installation Type | External Hard Drive |
| Color | default |
Technical specifications
| hard_drive | 6 GB Desktop |
|---|---|
| best_sellers_rank | #1,395 in External Hard Drives |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
3.34 ratings
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed