Good quality
Very soft, eye appealing and washable. I air them outside instead of dryer. Read more
Departments

ZOESIOER
In Stock
In Stock
| Brand | ZOESIOER |
|---|---|
| Size | 16"x24"+20"x32" |
| Material | Microfiber |
| Weave Type | Machine Made |
| Item Weight | 2.8 Pounds |
| brand | ZOESIOER |
|---|---|
| size | 16"x24"+20"x32" |
| material | Microfiber |
| weave_type | Machine Made |
| item_weight | 2.8 pounds |
| pile_height | High Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Light Grey |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | Yes |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Solid |
| shape | Rectangular |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 32"L x 20"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Bathroom |
| number_of_pieces | 2 |
| item_thickness | 0.7 Inches |
| material_feature | Ultra Absorbent, Ultra Soft, High Density |
| manufacturer | ZOESIOER |
| best_sellers_rank | #85,325 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #431 in Bath Rugs |
| date_first_available | April 2, 2024 |












Product video 1
Customers say
Customers find the bathroom rugs soft, comfortable underfoot, and like their color, with good quality and value for money.
Very soft, eye appealing and washable. I air them outside instead of dryer. Read more
Really soft and the exact color I wanted Read more
This mat set is quite nice! The softness is really enjoyable, making it feel comfortable underfoot. They have a simple yet stylish design that fits well with my decor. The quality seems solid, and they’re easy to clean, which is a plus. These mats added bit of comfort to my space. I would recommend them for anyone looking for a cozy touch! Read more

Good quality Read more
These rugs are SO soft! They do not slip on the floor either. There is no odor which is nice. It is a great value for the money. They are just what I was looking for for our master bathroom. Read more
They are nice Read more
They were exactly what we were looking to buy. Nice quality Read more
Comfortable underneath my feet but they don't stay in place well - slip around. Like the color. Read more