Great speaker
This speaker is really good. It's loud. It's small. The color show is not loud so it don't bother nothing. For the price the speaker is great. No regrets. Read more


Departments

Hupoaf
In Stock
In Stock
| Brand | Hupoaf |
|---|---|
| Speaker Maximum Output Power | 20 Watts |
| Frequency Response | 20 KHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, TF Card, USB Audio, Wireless |
| Audio Output Mode | Stereo |
| mounting_type | anywhere |
|---|---|
| material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), Aluminum, Silicone |
| model_name | V119 |
| speaker_type | 1 |
| special_feature | Bass Boost, Hi-Res Audio, Bass Mode, 20 Hours Playtime, IPX7 Waterproof, TF Card Port, HD MIC, 20W Power, Dual Passive Radiators, Hands-free, True Wireless Stereo Pairing, Shockproof |
| recommended_uses_for_product | Business, Gaming, Home Theatre, Party, Pro Audio, Theater, Travel, Beach |
| compatible_devices | Laptop, Smartphone, Tablet, Television, Personal Computer, Projector |
| subwoofer_diameter | 30 Millimeters |
| unit_count | 1.0 Count |
| surround_sound_channel_configuration | 2.0 |
| color | A-Black |
| included_components | 1 x USB-C Charging Cable (charging plug not contained), 1 x User Manual, 1 x V119 Bluetooth Speaker |
| product_dimensions | 3"D x 5"W x 3"H |
| item_weight | 15.9 ounces |
| impedance | 20 Ohms |
| is_waterproof | True |
| warranty_type | Limited |
| maximum_range | 20 Meters |
| number_of_items | 1 |
| control_method | Touch |
| wireless_communication_technology | Bluetooth |
| speaker_size | 60 Millimeters |
| power_source | Battery Powered |
| signaltonoise_ratio | 80 dB |
| woofer_diameter | 30 Millimeters |
| tweeter_diameter | 30 Millimeters |
| water_resistance_level | Waterproof |
| number_of_batteries | 1 A batteries required. (included) |
| audio_driver_type | Dynamic Driver |
| bluetooth_range | 20 Meters |
| audio_latency | 31 Milliseconds |
| audio_driver_size | 60 Millimeters |
| subwoofer_connectivity_technology | Wireless |
| specific_uses_for_product | Business, Gaming, Home Theatre, Party, Pro Audio, Theater, Travel, Beach |
| chassis_size | Sealed |
| bluetooth_version | 5.4 |
| indooroutdoor_usage | Indoor, Outdoor |
| manufacturer | Hupoaf |
| shape | Rectangle |
| item_model_number | V119 |
| batteries | 1 A batteries required. (included) |
| best_sellers_rank | #180 in Portable Bluetooth Speakers #1,830 in MP3 & MP4 Player Accessories |
| date_first_available | August 13, 2025 |












Product video 1
Customers say
Customers find the Bluetooth speaker delivers good sound quality, connects easily to iPhones, and is loud for its size.
This speaker is really good. It's loud. It's small. The color show is not loud so it don't bother nothing. For the price the speaker is great. No regrets. Read more


This speaker is so well designed with modern look and very good sound quality. It has very set bass on both sides. LED lights gives very dynamic and elegant look. It also help to give a certain visual effects. It is very easy to connect and plays music instantly. 🎶 connectivity is stable along with good battery life. It is a perfect gift for holiday season. Read more


Good sound. I use it when I'm at the beach or when I'm working in the garage. Bag for buck it's worth it!!! Read more
love this Bluetooth speaker. The sound is clear and powerful for its size, and the stereo works very well. The LED lights are great, adding ambiance to parties or outdoors, and it's very relaxing to use by the pool or in the shower. Easy to pair. Read more
A compact speaker that sounds great. Using with tablet and television. I am pleased with the product so far. Read more
Meh..Definitely not the best sound quality compared to other wireless speakers like oontz. It definitely puts out the volume but otherwise pretty muddy and distorted. Read more

Is really good sound for the price is not bad and the battery is long play music Read more
Speaker seems to work good. Hooked right up to phone no problem. Read more