Great product for the price
Perfect for the office setting, great sound, plenty loud and great quality. Easy to use, and looks great. Pretty long battery life, 2 weeks of use and I have yet to recharge it. Read more
Departments

Hupoaf
In Stock
In Stock
| Brand | Hupoaf |
|---|---|
| Speaker Maximum Output Power | 20 Watts |
| Frequency Response | 20 KHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Audio Output Mode | Stereo |
| mounting_type | anywhere |
|---|---|
| material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), Aluminum, Silicone |
| model_name | V119 |
| speaker_type | 1 |
| special_feature | Bass Boost, Hi-Res Audio, Bass Mode, 20 Hours Playtime, IPX7 Waterproof, TF Card Port, HD MIC, 20W Power, Dual Passive Radiators, Hands-free, True Wireless Stereo Pairing, Shockproof |
| recommended_uses_for_product | Business, Gaming, Home Theatre, Party, Pro Audio, Theater, Travel, Beach |
| compatible_devices | Laptop, Smartphone, Tablet, Television, Personal Computer, Projector |
| subwoofer_diameter | 60 Millimeters |
| surround_sound_channel_configuration | 3.0 |
| color | Black Pro |
| included_components | 1 x USB-C Charging Cable (charging plug not contained), 1 x User Manual, 1 x V119 Bluetooth Speaker |
| product_dimensions | 3"D x 5"W x 3"H |
| item_weight | 15.9 ounces |
| impedance | 32 Ohms |
| is_waterproof | True |
| warranty_type | Limited |
| maximum_range | 20 Meters |
| number_of_items | 1 |
| control_method | Push Button |
| wireless_communication_technology | Bluetooth |
| speaker_size | 60 Millimeters |
| power_source | Battery Powered |
| signaltonoise_ratio | 80 dB |
| woofer_diameter | 60 Millimeters |
| tweeter_diameter | 60 Millimeters |
| water_resistance_level | Waterproof |
| number_of_batteries | 1 A batteries required. (included) |
| audio_driver_type | Dynamic Driver |
| bluetooth_range | 20 Meters |
| audio_latency | 31 Milliseconds |
| audio_driver_size | 60 Millimeters |
| subwoofer_connectivity_technology | Wireless |
| specific_uses_for_product | Business, Gaming, Home Theatre, Party, Pro Audio, Theater, Travel, Beach |
| chassis_size | Ported |
| bluetooth_version | 5.4 |
| indooroutdoor_usage | Indoor, Outdoor |
| manufacturer | Hupoaf |
| shape | Rectangle |
| item_model_number | V119 |
| batteries | 1 A batteries required. (included) |
| best_sellers_rank | #236 in Portable Bluetooth Speakers #2,361 in MP3 & MP4 Player Accessories |
| date_first_available | August 13, 2025 |












Product video 1
Customers say
Customers find the speaker delivers good sound quality, with one mentioning they can hear music in the living room, and appreciate its easy iPhone connectivity and functionality. Customers like the lighting options, with one describing them as dynamic.
Perfect for the office setting, great sound, plenty loud and great quality. Easy to use, and looks great. Pretty long battery life, 2 weeks of use and I have yet to recharge it. Read more
All around just a great little speaker with a decent amount of lighting options. What impressed me most is how clean the sound is on the little guy. Typically the sound on small speakers tends to crack before it goes anywhere near the highest volume. I had to increase the db in my eq app to get it to crack. Battery life is over 20 hours and as easy to setup as any Bluetooth device. Cycling through the RGB modes should have been a dedicated button but it works well enough. The real winner is the clarity of the audio. Being splash proof is a very nice bonus in a well rounded package here. Read more
Nice speaker and descent sound. Great big name alternative. Read more
I had read that to turn off the lights you press the power button four times, which didn’t work for me. I tried to contact the company (hupoaf.org), but the site seemed to be down (it was back up when I wrote this). I contacted the seller (nielaneu), who responded quickly. He said to press the power button repeatedly (about three). I had already tried that but tried it again It’s a little tricky, but if you press the power button multiple times (maybe more than three) very, very quickly, it eventually works. For better or worse, the lights come back on every time you turn on the speaker. Partial review: The sound is very good for the price. The speaker gets loud for its size. I like the large, legible controls. Many speaker have black-on-black controls that are hard for some to see. The TF card feature is nice if you have a lot of MP3s (card no included). That feature worked well for me. I have not tested the battery life and cannot rate longevity of the speaker. Not sure how long the flap covering the inputs will last. I have seen some flaps tear on speakers after a lot of use. However, that would not keep the speaker from working, but might affect water resistance. Read more
love this Bluetooth speaker. The sound is clear and powerful for its size, and the stereo works very well. The LED lights are great, adding ambiance to parties or outdoors, and it's very relaxing to use by the pool or in the shower. Easy to pair. Read more
This speaker is so well designed with modern look and very good sound quality. It has very set bass on both sides. LED lights gives very dynamic and elegant look. It also help to give a certain visual effects. It is very easy to connect and plays music instantly. 🎶 connectivity is stable along with good battery life. It is a perfect gift for holiday season. Read more


Meh..Definitely not the best sound quality compared to other wireless speakers like oontz. It definitely puts out the volume but otherwise pretty muddy and distorted. Read more

Just as described. Works great. My grandson loves it. Read more