Perfect
Perfect size perfect color something not blah on my bathroom floor Read more
Departments

KOEXM
In Stock
In Stock
| Brand | KOEXM |
|---|---|
| Size | 1'11" x 1'11" (Rectangular) |
| Material | Microfiber |
| Weave Type | Machine Made |
| Item Weight | 0.4 Kilograms |
| brand | KOEXM |
|---|---|
| size | 1'11" x 1'11" (Rectangular) |
| material | Microfiber |
| weave_type | Machine Made |
| item_weight | 14 ounces |
| pile_height | High Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| color | Yellow |
| indooroutdoor_usage | Both |
| theme | Floral |
| is_stain_resistant | Yes |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Floral |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Absorbent, Fluffy, Non Slip, Quick Dry, Washable |
| room_type | Bathroom, Bedroom, Kitchen, Laundry Room, Living Room |
| product_dimensions | 23.6"L x 23.6"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Modern |
| item_thickness | 1 Inches |
| material_feature | Soft, Absorbent, Quick-Drying |
| number_of_packs | 1 |
| manufacturer | KOEXM |
| best_sellers_rank | #1,058,882 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #3,259 in Bath Rugs |
| date_first_available | September 17, 2024 |












Product video 1
Customers say
Customers find the bathroom rug cute, soft, and well-made, with good color.
Perfect size perfect color something not blah on my bathroom floor Read more
It's Beautiful exeeded my expectations Read more

Perfect size, color, soft, & thick Read more

LOVE this bath mat. So cute and made well. Haven’t washed it yet but hoping it holds up. So far very happy with my purchase Read more
I honestly got this rug so that it would match my Decour in my bathroom but also to keep my feet from being so cold when I’m going to the bathroom. I take this rug up before I get in the shower to avoid getting it wet and damaging the color. Very pastel but the colors work. Read more
Beautiful and soft rug, love how it looks! Read more
Small but cute. Soft, great color. Backing & color has held up well after several washing machine cycles. Read more

Love this little rug. It’s smaller than I thought but it’s looks amazing in my space. I like to feel not too soft but soft enough. Read more