Super cute and high quality. Good purchase.
This is good quality and looks great in my teenaged son’s bathroom. I bought a second for his sister in college. Buy with confidence. Read more
Departments

KOEXM
In Stock
In Stock
| Brand | KOEXM |
|---|---|
| Size | 1'9" x 2'1" (Rectangular) |
| Material | Microfiber |
| Weave Type | Machine Made |
| Pile Height | High Pile |
| brand | KOEXM |
|---|---|
| size | 1'9" x 2'1" (Rectangular) |
| material | Microfiber |
| weave_type | Machine Made |
| pile_height | High Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| color | Black |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | Yes |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Hearts |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Absorbent, Fluffy, Non Slip, Quick Dry, Washable |
| room_type | Bathroom, Bedroom, Classroom, Dining Room, Study Room |
| product_dimensions | 25"L x 21"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Modern |
| item_thickness | 1 Inches |
| material_feature | Soft, Absorbent, Durable |
| number_of_packs | 1 |
| item_weight | 1.28 pounds |
| manufacturer | KOEXM |
| best_sellers_rank | #175,622 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #773 in Bath Rugs |
| date_first_available | October 1, 2024 |












Product video 1
Customers say
Customers find the bath mat looks cute and appreciate its nice quality.
This is good quality and looks great in my teenaged son’s bathroom. I bought a second for his sister in college. Buy with confidence. Read more
This bath mat makes me smile when I get out of the shower. It is a good size and thick. I washed it once and it held up well. Read more
I love it! Good quality and looks great in my bathroom Read more
Looks great and soft Read more
The quality is very good for the price. I just wish it was a little bigger. Read more
Bigger than what I expected Read more
Soft and well made. I did cut the care tag off the side so it wouldn’t continuously stick out. Read more
Nice rug soft my kids love it in their bathroom Read more