
Amazon Renewed
Dell Precision T7920 Silver 4114 10C 2 2Ghz 256GB 1TB SSD M4000 Win 11 Renewed
$3634.00
$3634.00
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byTekBoost Certified
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 |
| CPU Speed | 2.2 GHz |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics Coprocessor | Nvidia Quadro M4000 |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Personal computer design type | Computer Tower |
| Ram Memory Installed Size | 256 GB |
| Model Name | Precision T7920 |
| Included Components | Keyboard, Mouse |
Technical specifications
| screen_resolution | 1920 x 1080 |
|---|---|
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 2.2 GHz |
| hard_drive | SSD |
| graphics_coprocessor | Nvidia Quadro M4000 |
| chipset_brand | NVIDIA |
| card_description | Dedicated |
| graphics_card_ram_size | 8 GB |
| date_first_available | February 17, 2022 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed