★☆☆☆☆
No wi-fi on the computere
Richard Martinchalk—December 1, 2025✓ Verified purchase
Extremely disappointed I am not computer literate and did not suspect that a computer bought in today marketplace would not be Wi-Fi ready. Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Core i7 |
| CPU Speed | 1.5 GHz |
| Cache Size | 32 GB |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education |
| Personal computer design type | Mini PC |
| screen_resolution | 3840 x 2160 |
|---|---|
| max_screen_resolution | 3840x2160 |
| processor | 1.5 GHz core_i7 |
| ram | DDR5 |
| memory_speed | 5600 MHz |
| hard_drive | 1 TB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| number_of_usb_20_ports | 4 |
| number_of_usb_30_ports | 4 |
| best_sellers_rank | #27,876 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #920 in Tower Computers |
| date_first_available | August 7, 2025 |
Product video 1
Extremely disappointed I am not computer literate and did not suspect that a computer bought in today marketplace would not be Wi-Fi ready. Read more
Excellent product. Read more