★★★★★
Worked as expected. Arrived on time.
Dan—September 6, 2017✓ Verified purchase
Worked as expected. Arrived on time. Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| CPU Model | Core i5-7300U |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | HD Audio |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 Pixels |
| processor | 2.6 GHz core_i5_7300u |
| ram | 8 GB DDR4 |
| memory_speed | 3.5 GHz |
| hard_drive | 500 GB HDD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics 620 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ac |
| number_of_usb_30_ports | 3 |
| average_battery_life_in_hours | 8 Hours |
| best_sellers_rank | #171,971 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #31,155 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | January 26, 2017 |




Worked as expected. Arrived on time. Read more