
Amazon Renewed
Dell XPS 9520 Laptop 2022 15 6 3456x2160 3 5k OLED Core i9-12900HK - 2TB SSD Hard Drive
$1299.00$1599.00
About this item
- Dell XPS 9520 Laptop 15.6" Touch Screen Platinum Silver
- Intel Core i9 12th Gen i9-12900HK Fourteen-Core Processor 3.8GHz (5GHz With Turbo Boost)
- 2TB SSD Hard Drive & 64GB RAM Memory
- 3456x2160 4K resolution Touch with an integrated Webcam and an Nvidia GeForce RTX 3050 Ti Graphics Card
- Wireless Wifi & Bluetooth. Windows 11 Home
$1299.00
Was $1599.00Save $300.00
Currently unavailable
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | XPS 9520 Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Platinum Silver |
| Hard Disk Size | 2000 GB |
| CPU Model | Core i9 |
| Ram Memory Installed Size | 64 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | 4K Touch Display, Dedicated Graphics Card |
| Graphics Card Description | Dedicated |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 3840 x 2160 pixels |
| max_screen_resolution | 3456x2160 MP |
| processor | 3.8 GHz core_i9 |
| ram | 64 GB DDR5 |
| hard_drive | 2000 GB SSD |
| graphics_coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti |
| chipset_brand | NVIDIA |
| card_description | Dedicated |
| graphics_card_ram_size | 4 GB |
| wireless_type | Bluetooth |
| date_first_available | July 14, 2022 |
Ask about this product
From the brand



Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed