Pink Adorable
😍 so cute and soft it stays in place well and add so life to the space. A little small but still a wonderful purchase. I recommend to make a small space come to life.😘 Read more
Departments

YulyreZome
In Stock
In Stock
| Brand | YulyreZome |
|---|---|
| Size | 1'8" x 2'11" (Leopard) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Machine Made |
| Item Weight | 0.5 Pounds |
| brand | YulyreZome |
|---|---|
| size | 1'8" x 2'11" (Leopard) |
| material | Polyester |
| weave_type | Machine Made |
| item_weight | 8 ounces |
| pile_height | Low Pile, Medium Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Brown |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| theme | Animals |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Cartoon Leopard |
| shape | Leopard |
| special_feature | Absorbent, Non Slip, Quick Dry, Washable |
| room_type | Bathroom, Bedroom, Laundry Room, Living Room |
| product_dimensions | 35.5"L x 19.7"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Art Deco |
| number_of_pieces | 1 |
| animal_theme | leopard |
| material_feature | Soft, Plush, and Durable |
| number_of_packs | 1 |
| manufacturer | YulyreZome |
| best_sellers_rank | #356,075 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #1,368 in Bath Rugs |
| date_first_available | May 12, 2025 |












Product video 1
Customers say
Customers find the bath mat's design cute and appreciate its good quality and softness.
😍 so cute and soft it stays in place well and add so life to the space. A little small but still a wonderful purchase. I recommend to make a small space come to life.😘 Read more
Yessss perfect for extra bath and cheered up my daughter Read more
we thought it would be bigger initially but i guess we should’ve checked the measurements. it’s funny lookin but that’s why we got em Read more
This is so cute and perfect in a kids bathroom! Read more
Material is super soft and it’s a really cute shade of pink. The size is about expected but fits perfect in my closet. Overall good and super cute for the price!! It looks small enough to throw in the wash to clean too. Read more

I love it, its well-made. Read more



Super cute, good quality and very soft Read more
Very good rug , reverted back to normal after being washed in the machine ! Absorbs a lot of water Read more