
L A COLORS Conceal It Concealer Fair CC569
Departments

LG
In Stock
In Stock
| Screen Size | 85 Inches |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Technology | Mini Led |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Special Feature | 120 Hz Native Refresh Rate, 4 x HDMI & 2 x USB 2.0 Ports, 4K Native Resolution with Mini-LED Panel, Dolby Vision, HDR10, HLG Compatible, a8 AI Processor 4K Gen2 See more |
| Included Components | LG QNED92 85" 4K HDR Smart Mini-LED TV | Magic Remote Control with Battery | Power Cable | Limited 1-Year Protection See more |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 17.7"D x 74.4"W x 46.5"H |
| brand_name | LG |
|---|---|
| item_weight | 77.6 Pounds |
| product_dimensions | 17.7 x 74.4 x 46.5 inches |
| item_model_number | E2LG85QNED92AUA |
| special_features | 120 Hz Native Refresh Rate, 4 x HDMI & 2 x USB 2.0 Ports, 4K Native Resolution with Mini-LED Panel, Dolby Vision, HDR10, HLG Compatible, a8 AI Processor 4K Gen2 |
| standing_screen_display_size | 85 Inches |
| aspect_ratio | 16:9 |
| best_sellers_rank | #715,871 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,833 in LED & LCD TVs |
| date_first_available | July 23, 2025 |












Product video 1
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.