Very easy to install Logitech is a name brand. Very happy with my purchase
This cam sits perfectly on my Apple XDR Pro monitor If you have any type of monitor, this should work for you. The cam has a magnet Read more
Departments

Logitech
In Stock
In Stock
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Photo Sensor Technology | CCD |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Maximum Focal Length | 3.0 |
| Maximum Aperture | 1.8 f |
| Flash Memory Type | SD |
| Video Capture Format | MP4 |
| Supported Audio Format | [Formato de audio compatible] |
| Screen Size | 15 Inches |
| Connectivity Technology | USB |
| standing_screen_display_size | 15 Inches |
|---|---|
| max_screen_resolution | 4K UHD |
| best_sellers_rank | #299 in Webcams #678 in Lightning Cables |
Product video 1
This cam sits perfectly on my Apple XDR Pro monitor If you have any type of monitor, this should work for you. The cam has a magnet Read more
coooool Read more
I understand the design was intended for the $5000 Pro Display XDR professional monitor, but the reliance on magnetic mounting to the monitor restricts its usefulness. I purchased this to use on a Studio Display as a replacement for the garbage FaceTime camera. It’s much better for that! Read more
As indicated. Read more
This is an amazing camera!! Listen y’all I know it said “specially for whatever” don’t worry about that, I took a risk and it paid off for me. I have a Mac mini and the usb type-C cable that came in the box wouldn’t work for my Mac(go figure, it’s for the new iMac). No worries though, you can go out and buy your own compatible cable. That’s what I did, I learned that there’s certain usb type-C cables that are too short on the ends for my Mac mini. So I bought another one with a bit longer ends and presto it works without any issues. You can use this camera on any computer, you just have to find your own compatible cables okay. Love this bad boy. Hope this helps you all. If you have any more questions don’t hesitate to ask. Read more
MUY buena cámara. Funciona perfecto con mi Apple Display Read more
It attached magnetically to my display easy as pie. Read more
I am slightly disappointed by the image quality, much less than the built-in Macbook Pro camera. I was expected similar quality. Changing the light exposure didn't make any difference. Read more