
Reyox
Reyox Memory Foam Bath Mat Soft Non Slip Bathroom Rug Water Absorbent Washable Bath Rug for Bathroom Shower
$3.60$16.98
About this item
- Soft Material: These bathroom mats are made of memory foam. When you step on it barefoot, you will feel very soft
- Fast Absorbent: This soft velvet microfiber layer can absorb water quickly and greatly, and instantly separate dry and wet
- Non Slip Backing: Using rubber at the bottom which fit the floor well and not easy to slide
- Machine Wash: For best results, wash in cold water and dry gently over low temperature
- Wide Use: Our bathroom mats could protect your toes from the cold floor, comfortable and warm, suitable for bathroom, entrance, stairway, kitchen
$3.60
Was $16.98Save $13.38
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byMOMAK US
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Reyox |
|---|---|
| Size | 12" x 20" (Rectangular) |
| Material | Polyester |
| Weave Type | Machine Made |
| Pile Height | 0.2 |
Technical specifications
| brand | Reyox |
|---|---|
| size | 12" x 20" (Rectangular) |
| material | Polyester |
| weave_type | Machine Made |
| pile_height | 0.2 |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Camel |
| is_stain_resistant | No |
| pattern | Solid |
| shape | Rectangular |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 20"L x 12"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Memory Foam |
| number_of_pieces | 1 |
| manufacturer | Reyox |
| best_sellers_rank | #1,924,744 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #5,879 in Bath Rugs |
| date_first_available | April 10, 2024 |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
3.14 ratings
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed