Good Quality Map
This is small, but I needed a small rug to go in front of the toilet. I would definitely buy this rug again. Read more
Departments

Reyox
Currently unavailable
| Brand | Reyox |
|---|---|
| Size | 16" x 20" |
| Material | Polyester |
| Pile Height | Low Pile |
| Construction Type | Machine Made |
| brand | Reyox |
|---|---|
| size | 16" x 20" |
| material | Polyester |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Khaki |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Solid |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Non Slip |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 19.7"L x 15.7"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Modern |
| number_of_pieces | 1 |
| material_feature | Soft and Absorbent, Non-Slip |
| number_of_packs | 1 |
| item_weight | 3.2 ounces |
| manufacturer | Reyox |
| item_model_number | MAK-YINT-5620-2-40x50cm |
| best_sellers_rank | #221,305 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #934 in Bath Rugs |
| date_first_available | May 17, 2023 |





Product video 1
Customers say
Customers find the bath mat to be of good quality and like its appearance. Customers disagree on the slipperiness, with some finding it too slippery.
This is small, but I needed a small rug to go in front of the toilet. I would definitely buy this rug again. Read more
Looks great seems to work fine. Only problem is it slides so easily on linoleum. Read more
To little for my toliet Read more
Good value for the money! Read more
It's quite small. Returned ordered something bigger. Read more
Thick and cushiony, not too slippery Read more
Cheap thin. Read more
Great product. Washes well. Read more