Perfect for my rv
Super cute Read more
Departments

Viajar
In Stock
In Stock
| Brand | Viajar |
|---|---|
| Size | 1'5" x 2'5" (Rectangular) |
| Material | Flannel |
| Weave Type | Machine Made |
| Item Weight | 0.12 Kilograms |
| brand | Viajar |
|---|---|
| size | 1'5" x 2'5" (Rectangular) |
| material | Flannel |
| weave_type | Machine Made |
| item_weight | 4.2 ounces |
| pile_height | Medium Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Blue |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| theme | rustic |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Machine Wash |
| pattern | Letter Print |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Non Slip |
| room_type | Bathroom |
| product_dimensions | 29"L x 17"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Retro |
| number_of_pieces | 1 |
| material_feature | Plush, Absorbent, Memory Foam Construction |
| number_of_packs | 1 |
| manufacturer | Viajar |
| best_sellers_rank | #870,800 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #2,770 in Bath Rugs |
| date_first_available | December 18, 2021 |












Product video 1
Customers say
Customers find the bath mat to be of great quality, with one mentioning it's perfect for their RV life.
Super cute Read more
Very nice- holding up well in our camper bathroom . Absorbent, it does slide some ! Would recommend Read more

These are really nice rugs! I like the non slip bottom. Read more
Good quality and look great in the camper! Read more
This is soft and absorbs water good when stepping out of the shower. It fit great in my camper bathroom. the color and detain was good also Read more
This rug is great quality, very cute and cleans easily. I'm very satisfied with this product. Read more
This has been great for our rv life! Washable and soft Read more
Super cute Read more