
Gildan Heavy Cotton T-Shirt - Plain Mens Heavy Weight Shirt
Departments

Generic
In Stock
In Stock
| Brand | Generic |
|---|---|
| Size | 5ft x 8ft ( 152cm x 244cm ) |
| Material | Silk |
| Weave Type | Hand Made |
| Item Weight | 11 Kilograms |
| brand | Generic |
|---|---|
| size | 5ft x 8ft ( 152cm x 244cm ) |
| material | Silk |
| weave_type | Hand Made |
| item_weight | 24.2 pounds |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Handmade |
| back_material_type | silk |
| color | Red,blue,multi |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| theme | Geometric |
| product_care_instructions | Dry Clean Only |
| pattern | Geometric |
| shape | Rectangular |
| special_feature | Lined |
| room_type | Bedroom |
| product_dimensions | 96"L x 60"W |
| rug_form_type | Area Rug |
| style | Modern |
| item_thickness | 2 Centimeters |
| model_name | YC-YL0205A |
| upc | 675039843302 |
| finish_type | Wood |
| manufacturer | Yuchen Silk Rug Manufacture .Co.Ltd |
| item_model_number | YC-YL0205A |
| date_first_available | January 21, 2022 |
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.