★★☆☆☆
Small
Foodie—November 16, 2025
It’s too small, way smaller than pictured! Read more
Departments

IYOKOO
In Stock
In Stock
| Brand | IYOKOO |
|---|---|
| Size | 1'4" x 2' (Oblong) |
| Material | flannel |
| Weave Type | Tufted |
| Pile Height | Medium Pile |
| brand | IYOKOO |
|---|---|
| size | 1'4" x 2' (Oblong) |
| material | flannel |
| weave_type | Tufted |
| pile_height | Medium Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Beige |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | Yes |
| pattern | Animal Print |
| shape | Oblong |
| product_dimensions | 24"L x 16"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| material_feature | Soft, Fluffy |
| model_name | DD002 |
| number_of_packs | 1 |
| item_weight | 9.6 ounces |
| manufacturer | IYOKOO |
| item_model_number | DD002 |
| best_sellers_rank | #964,545 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #3,000 in Bath Rugs |
| date_first_available | April 30, 2025 |






Product video 1
It’s too small, way smaller than pictured! Read more
Super cute! Not durable. I don't walk on it. Read more
Don't hesitate to buy it, it's the first of its kind, not only does it absorb water, but it's also exceptionally easy to clean, and crucially, it's resistant to dirt and won't stick to hair. I am fascinated by its pattern. Read more
Nice choice, I thought it was just nice to look at, I didn't realize I was wrong, it's especially absorbent and easy to clean, the key is also non-slip and resistant to dirt. Read more