| mounting_type | Tabletop Mount |
|---|
| material | Plastic |
|---|
| model_name | Q90B |
|---|
| speaker_type | Portable Speaker |
|---|
| special_feature | LED light, Stable Bluetooth 5.3 Connection,Continuous Music Enjoyment,Strong suction cup,8 Hours Playtime,Waterproof, Portable, Lightweight,Built In Microphone,Stereo Pairing |
|---|
| recommended_uses_for_product | Gift for girls, Gift for boys, Christmas gift, Birthday gift |
|---|
| compatible_devices | Laptop, Smartphone, Tablet |
|---|
| color | Black |
|---|
| included_components | 1 x Bluetooth Speaker, 1 x User Manual, 1 x Suction Cup,1 x Type-C Charging Cable |
|---|
| maximum_range | 15 Meters |
|---|
| number_of_items | 1 |
|---|
| wireless_communication_technology | Bluetooth |
|---|
| water_resistance_level | Waterproof |
|---|
| number_of_batteries | 1 A batteries required. (included) |
|---|
| bluetooth_range | 15 Meters |
|---|
| specific_uses_for_product | Bathroom,Indoor,Outdoor |
|---|
| style | Modern |
|---|
| bluetooth_version | 5.3 |
|---|
| manufacturer | dotn |
|---|
| product_dimensions | 0.39 x 0.39 x 0.39 inches |
|---|
| item_weight | 11.3 ounces |
|---|
| item_model_number | Q90B |
|---|
| batteries | 1 A batteries required. (included) |
|---|
| best_sellers_rank | #204 in Portable Bluetooth Speakers #1,991 in MP3 & MP4 Player Accessories |
|---|
| date_first_available | August 22, 2025 |
|---|