★★☆☆☆
Not sure about this.
Gennette—January 11, 2026✓ Verified purchase
It worked for a week and then stopped working. I will have to return it. Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 |
| CPU Model | Core i5 |
| CPU Speed | 1.7 GHz |
| Cache Size | 6 MB |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Screen Size | 14 Inches |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 |
| max_screen_resolution | 1366x768 Pixels |
| processor | 1.7 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB DDR4 |
| memory_speed | 2400 MHz |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ac |
| best_sellers_rank | #17,888 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #1,963 in Renewed Computers & Accessories #2,623 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | June 11, 2020 |
Product video 1
It worked for a week and then stopped working. I will have to return it. Read more
I love it Read more