★★★★★
Dell Latitude Laptop
STF—August 4, 2023✓ Verified purchase
Exactly what I expected from Dell…100% satisfaction. I have all of our EEs using Dell Latitudes. Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Titanium Grey |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 1145G7 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 2.6 GHz intel_core_i5_1145G7 |
| ram | 16 GB DDR4 |
| hard_drive | 512 GB SSD |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Dedicated |
| graphics_card_ram_size | 16 GB |
| wireless_type | Bluetooth |
| best_sellers_rank | #64,523 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #10,786 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | May 26, 2022 |
Product video 1
Exactly what I expected from Dell…100% satisfaction. I have all of our EEs using Dell Latitudes. Read more
just what i needed Read more