★★★★★
Laptop works great
Eric—July 3, 2024✓ Verified purchase
Good priced. Read more
Departments

Dell
Currently unavailable
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Silver |
| Hard Disk Size | 1024 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 Pixels |
| processor | 2.6 GHz core_i5_family |
| ram | 16 GB SDRAM |
| hard_drive | 1024 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ac |
| number_of_usb_20_ports | 1 |
| number_of_usb_30_ports | 1 |
| best_sellers_rank | #139,494 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #25,089 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | May 26, 2021 |
Good priced. Read more
Excellent right out of the box. Added MS Office and was good to go. Read more