★★★★★
might as well be "NEW"
Bill Potter—January 8, 2021✓ Verified purchase
Perfect condition-no issues at all. Shipping was fast and packaged appropriately. Very Happy. Thank You Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude 7480 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Webcam, Touchscreen |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 3 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB DDR4 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| graphics_card_ram_size | 1 GB |
| wireless_type | 802.11ac |
| best_sellers_rank | #22,276 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #913 in Renewed Laptops #2,484 in Renewed Computers & Accessories #3,325 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | February 27, 2018 |



Perfect condition-no issues at all. Shipping was fast and packaged appropriately. Very Happy. Thank You Read more