
Amazon Renewed
Dell Latitude 7280 Intel Core i7-6600U X2 2 6GHz 8GB 256GB SSD 12 5 inches Black Renewed
$212.50
About this item
- This Certified Refurbished product is tested and certified to look and work like new. The refurbishing process includes functionality testing, basic cleaning, inspection, and repackaging. The product ships with all relevant accessories, a minimum 90-day warranty, and may arrive in a generic box.
$212.50
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byTekRefurbs
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Support Stylus |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 2.6 GHz |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 12.5 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 2.6 GHz |
| ram | 8 GB DDR4 |
| memory_speed | 2.6 GHz |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ac, 802.11g, 802.11n |
| average_battery_life_in_hours | 8 Hours |
| best_sellers_rank | #60,850 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #2,605 in Renewed Laptops #7,004 in Renewed Computers & Accessories #10,097 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | November 29, 2017 |
Ask about this product
From the brand



Customer reviews
5.02 ratings
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed