
Amazon Renewed
Dell Latitude 7300 FHD Laptop Intel Core i5-8365U Processor 16GB Ram 256GB NVMe SSD WiFi Bluetooth Webcam windows
$221.99
About this item
- 【PROCESSOR】Intel Core 8th Generation i7-8365U 1.60GHz Processor
- 【ABOUT THIS LAPTOP】14 inch FHD (1920 x 1080) Non-Touch Display. Intel UHD Graphics, WebCam, Intel Wi-Fi + Bluetooth, USB Ports, HDMI Port, NO DVD.
- 【SPECIFICATIONS】16 GB Ram, 512GB PCIe NVMe Solid State Drive (SSD).
- 【MICROSOFT WINDOWS 10 LATEST RELEASE】 A brand new installation of the latest Microsoft Windows 10 Operating System, free of bloatware commonly installed from other manufacturers.
- 【CUSTOM TAILORED FOR A SECURE START】Configured to tackle all the most commonly needed tasks right out of the box. All Renewed computers are backed by a 90-day warranty and 90-day tech support to ensure a smooth, easy, and secure introduction
$221.99
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold bycables4computer
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro |
| CPU Model | Core i5 |
| CPU Speed | 1 GHz |
| Cache Size | 16 MB |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia, Student |
| Screen Size | 13 Inches |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 13 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 |
| max_screen_resolution | 1920x1080 Pixels |
| processor | 1 GHz core_i5 |
| ram | 16 DDR4 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel UHD Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| best_sellers_rank | #37,366 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #4,219 in Renewed Computers & Accessories #5,730 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | August 24, 2022 |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
4.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed