
Amazon Renewed
Dell Latitude 7390 Laptop FHD 1080p Notebook PC Intel Core i5 8350U Processor 8GB Ram 256GB SSD Webcam
$219.99
About this item
- ✨【PROCESSOR】Intel Core i5-8350U 1.70 GHZ Processor.
- ✨【ABOUT THIS LAPTOP】13 Inch HD (1920 x 1080 ) Non-touch, Intel UHD Graphics, NO Optical Drive, Web Camera on the front, Intel Dual Band Wireless And Bluetooth, USB Ports, Type C, HDMI Port, Headphone.
- ✨【SPECIFICATIONS】8GB Ram, 256 GB Solid State Drive (SSD)
- ✨【MICROSOFT WINDOWS 11 LATEST RELEASE】 A brand new installation of the latest Microsoft Windows 11 Operating System, free of bloatware commonly installed from other manufacturers.
- ✨【CUSTOM TAILORED FOR A SECURE START】Configured to tackle all the most commonly needed tasks right out of the box. All Renewed computers are backed by a 90-day warranty and 90-day tech support to ensure a smooth, easy, and secure introduction
$219.99
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byPrinter Ready USA
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude 7390 Laptop |
| Screen Size | 13 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 13 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 Pixels |
| processor | 1 GHz apple_ci5 |
| ram | 8 GB DDR4 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel UHD Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11abg, 802.11ag, 802.11n |
| date_first_available | July 19, 2022 |
Ask about this product
Customer reviews
3.615 ratings
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed