Received items were exactly as I expected. Thank You.
Received items were exactly as I expected. Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude E6540 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 320 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 7 |
| Special Feature | Fingerprint Reader, Bluetooth, Audio Recording |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 |
| processor | 2.6 GHz core_i5 |
| ram | 4 GB DDR3 |
| memory_speed | 2.6 GHz |
| hard_drive | 320 GB HDD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics 4600 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | Bluetooth |
| best_sellers_rank | #208,162 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #37,940 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | November 25, 2013 |
Product video 1
Received items were exactly as I expected. Read more