★★★★★
LOVE THIS COMPUTER
jose l vientos valle—March 7, 2026✓ Verified purchase
Fast and compact Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Core i5 |
| CPU Speed | 3.4 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Personal computer design type | Mini PC |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| screen_resolution | 3840 x 2160 |
|---|---|
| max_screen_resolution | 3840x2160 |
| processor | 3.4 GHz core_i5 |
| ram | DDR5 |
| hard_drive | 512 SSD |
| graphics_coprocessor | Integrated |
| card_description | Integrated |
| number_of_usb_20_ports | 2 |
| number_of_usb_30_ports | 4 |
| best_sellers_rank | #12,259 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #456 in Mini Computers |
| date_first_available | September 29, 2025 |
Fast and compact Read more
I love this mini compact computer. It saves a lot on my desk space. And very powerful for daily office and business use. I used to have dell optiplex computer. But unfortunatly, it's discontinued. I searched around and figured out this is the new version of dell optiplex. It's same thing but much more powerfull than my old optiplex. Read more