★★★★★
Good
Gerry Hess—November 18, 2025
Great delivery and packaging. Read more
Departments

Samsung
In Stock
In Stock
| Screen Size | 54.6 Inches |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Display Technology | QLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | 100% Colour Volume with Quantum Dot, Endless Free Content, Motion Xcelerator, Q4 Lite Processor, Samsung Knox Security See more |
| Included Components | Samsung Q6F Series QLED 4K UHD AI Smart Tizen TV (2025) | User Manual | Power Cable | Limited Protection See more |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 7.8"D x 48.2"W x 29.9"H |
| brand_name | Samsung |
|---|---|
| item_weight | 22.7 Pounds |
| product_dimensions | 7.8 x 48.2 x 29.9 inches |
| item_model_number | E1SAMQN55Q6F |
| special_features | 100% Colour Volume with Quantum Dot, Endless Free Content, Motion Xcelerator, Q4 Lite Processor, Samsung Knox Security |
| standing_screen_display_size | 54.6 Inches |
| aspect_ratio | 16:9 |
| best_sellers_rank | #491,779 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #494 in QLED TVs |
| date_first_available | September 9, 2025 |











Product video 1
Great delivery and packaging. Read more