
SANOXY
SANOXY USB 2 0 to IDE PATA 2 5 Hard Disk Drive HDD Aluminum External Case Enclosure 500GB
$12.99$22.99
$12.99
Was $22.99Save $10.00
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold bySanoxyDirect
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Digital Storage Capacity | 500 GB |
|---|---|
| Hard Disk Interface | USB 1.1 |
| Connectivity Technology | USB |
| Brand | SANOXY |
| Special Feature | Portable |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | usb 2 |
| Compatible Devices | Laptop |
| Installation Type | External Hard Drive |
| Color | Blue |
Technical specifications
| hard_drive | 500 GB usb 2 |
|---|---|
| best_sellers_rank | #263 in External Hard Drives |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
5.01 ratings
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed