★☆☆☆☆
Products ok
Vandy Em—December 22, 2025
Good Read more
Departments

Yowow BIT
In Stock
In Stock
| Operating System | Android IOS |
|---|---|
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Special Feature | Activity Tracker, Air Bag Blood Pressure, Blood Oxygen, Heart Rate Monitor, Temperature |
| Battery Capacity | 300 Milliamp Hours |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Wireless Communication Standard | Bluetooth |
| Battery Cell Composition | Lithium Polymer |
| GPS | No GPS |
| Shape | Rectangular |
| Screen Size | 2.06 Inches |
| package_dimensions | 4.7 x 4.1 x 3 inches |
|---|---|
| item_weight | 9.3 ounces |
| item_model_number | B0G37SKKD1 |
| batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| best_sellers_rank | #81,136 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,468 in Smartwatches |
| date_first_available | November 21, 2025 |
| manufacturer | Yowow BIT |
| standing_screen_display_size | 2.06 Inches |
| memory_storage_capacity | 64 GB |












Product video 1
Good Read more